Dzień języków obcych :)

Językowe potyczki 2017 za nami !

Obchody Dnia Języków Obcych rozpoczęły się w tym roku od testu znajomości realiów krajów anglojęzycznych, zorganizowanego przez Panią Danutę Łuczak. Najlepszy wyniki osiągnęli zajmując jednocześnie czołowe miejsca:

I miejsce – Jakub Kusiak, I mechatroniczna

II miejsce – Dawid Solczak, II elektryczna/energetyka odnawialna

III miejsce – Laura Dajko, I informatyczna/energetyka odnawialna

Kolejne zmagania konkursowe miały miejsce 10 kwietnia na sali gimnastycznej

Drużyny 6 klas : I IEO, I Mch, II Mch, II Inf, III Mch, III El oraz drużyna mieszana pod nazwą Brothers Team w bardzo wyrównanej i zaciekłej walce wzięły udział w następujących konkursach językowych – niemieckich, angielskich lub łączonych.

1.       Jako pierwsi wkroczyli miotacze naleśników. W pięknym stylu, z wrodzonym wdziękiem i zwinnością linoskoczka łączyli podrzucanie własnoręcznie usmażonych naleśników z elementami koszykówki, tenisa, siatkówki, gimnastyki artystycznej :-) Rekord to 112 na minutę.

Szczęśliwie,  zaplecze Sali 18, chwilowo spowite zapachem smażonych słodkości, nadal pełni swą funkcję edukacyjną.

2.       Kolejna konkurencja zmusiła do chwili skupienia . Grupy miały za zadanie połączyć wyrażenia z języka codziennego Anglików i Niemców  sparować tak, aby znaczyły to samo.

3.       Egg rolling competition pokazał jak ważna jest gra zespołowa oraz, że jajko czasami ma swoje własne zdanie i nie daje sie tak łatwo kierować za pomocą patyka.

4.       Niemieccy księgowi byliby zachwyceni możliwościami okazanymi przez uczestników kolejnej konkurencji, polegającej na szybkim i bezbłędnym liczeniu w pamięci, bez uzycia kalkulatorów, tym bardziej, sumy były podawane po niemiecku.

5.       Skróty smsowe z angielskiego wzbudziły dużo emocji, zwłaszcza te doskonale znane ogółowi.

6.       Kalambury angielsko-niemieckie wyłowiły nowe gwiazdy pantomimy, w niektórych przypadkach  widać było wręcz pozazmysłowe porozumienie w obrębie grup;-)

7.       Zapamiętywanie obrazków okazało się pewnym wyzwaniem- jednak ćwiczenie pamięci poszło całkiem nieźle.

8.       Szacowanie – ile jest miśków żelkowych w miseczce, ile jest skrzynek pocztowych i kilometrów autostrad w Niemczech,  ile razy Pani dyrektor podbije ping-ponga, ile razy ktoś przeskoczy przez ławeczkę czy skakankę w ciągu minuty też miało swoich zwycięzców.

9.       Miłośnicy niemieckich landów i związanych z nimi drużyn Bundesligi mogli wykazać się na mapkach.

10.   Kolejnym akcentem wielkanocnym było pianie wierszyka o zajączku na ...czas. Tylko trzeba było trochę pobiegać. Ale i z tym nasze drużyny sobie poradziły.

Końcowa klasyfikacja drużynowa to:

I miejsce – Klasa II mechatroniczna

II miejsce – klasa III mechatroniczna

III miejsce – klasa III elektryczna.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym drużynom, które zechciały spędzić dzień na nauce i zabawie! Fajnie, że można na Was liczyć ;-)

Imprezę zorganizowały nauczycielki języka angielskiego –Danuta Łuczak i Beata Oleśna oraz nauczycielka języka niemieckiego – Ewelina Olszowska.

Dzięki wszystkim, którzy pomogli nam przeprowadzić całość, Radiowęzłowi za nagłośnienie i publiczności za doping :-)

BO


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian