Salon Maturzystów 2016 :)

 Salon Maturzystów 2016 zaliczony!

Obchody Dnia Chłopca, przypadające na 30 września, zbiegły się w tym roku z inną cykliczną imprezą organizowaną przez PERSPEKTYWY – Salonem Maturzystów.

Klasy maturalne, IV elektryczna, IV mechatroniczna oraz IV informatyczna-energetyka odnawialna, wybrały się do Opola aby tam, na Politechnice Opolskiej będącej organizatorem Salonu, zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych z różnych miejsc w kraju.

Przedstawiciele uczelni najczęściej wybieranych przez absolwentów szkół naszego powiatu przygotowali bogaty materiał promujący zasady rekrutacji oraz inne informacje przydatne przyszłym studentom. Niektóre stoiska wykazały się dużą pomysłowością i poczuciem humoru ;-)

Uczniowie mieli tez możliwość wzięcia udziału w wykładach, przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu – obejrzeli prezentacje dotyczące zasad egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki i języków obcych.

Pogoda sprzyjała, słoneczny dzień pozwolił na oderwanie się odszklonej  codzienności oraz relaks.

Uczniom towarzyszyły wychowawczynie klas : Panie Krystyna Świder, Anna Pietrzyńska, Beata Oleśna oraz organizatorka wyjazdu Grażyna Bogucka-Zbroniec.

Pozostaje nam trzymać kciuki za przyszłych maturzystów żeby  dostali się na wymarzone kierunki!


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian