Wycieczka do Wrocławia klas II Mech i II El

 W dniach 5 i 6 kwietnia 2016 r. klasy II mechatroniczna i II elektryczna udały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Program był bardzo urozmaicony. Jego pierwszym punktem było zwiedzanie kampusu głównego i wydziałów Politechniki Wrocławskiej. Na wydziale Elektroniki Mikrosystemów  i Fotoniki uczniowie zostali zapoznani z pracą Laboratorium Mikrosystemów Grubowarstwowych i Laboratorium Nanotechnologii i Struktur Półprzewodnikowych, gdzie młodzież zapoznała się m.in. z mikroskopem elektronowym, który pozwala badać strukturę materii na poziomie atomowym.

Wieczorem spektakl teatralny w reżyserii Wojciecha Pokory „Okno na parlament” wprawił wszystkich uczestników w dobry nastrój. Starczyło sił, żeby zrealizować trzygodzinne zwiedzanie Wrocławia nocą. Stare zaułki miasta i pięknie podświetlane mosty wywarły na wszystkich duże wrażenie.

Następnego dnia grupa odbyła krótki spacer po Parku Szczytnickim, zwiedziła wrocławską Pergolę oraz Halę Stulecia wraz z Iglicą. Następnie udała się do Muzeum Architektury, które mieści się w malowniczych budynkach pobernardyńskiego klasztoru. Uczniowie mogli zobaczyć ciekawe detale i projekty architektoniczne, witraże, piece kaflowe. Po muzeum młodzież zwiedziła najwyższy budynek w Polsce – Sky Tower mierzący 205 m wysokości. Panoramę Wrocławia uczniowie podziwiali z 49 piętra. Ostatnim elementem wycieczki były atrakcje Wrocławskiego Parku Wodnego.

Zmęczeni i pełni pozytywnych wrażeń wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili szczęśliwie do domu. Opiekunami wycieczki byli: p. Mariola Kadyło, p. Katarzyna Balicka, p. Witosław Iwanejko oraz
 p. Radosław Gorski.


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian