VI seminarium "Gry komputerowe- e-sport i technologia"

2 marca 2016 r., już po raz szósty, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zorganizował seminarium. W tym roku pod hasłem " Gry komputerowe- e-sport i technologia".  Honorowy  patronat objęła Pani Starosta Małgorzata Tudaj.  Wśród zaproszonych gości byli: p. Danuta Wróbel- Przewodnicząca Rady Powiatu K-Kozielskiego,p. Aurelia Stępień- dyrektor Powiatowego Zespołu Zespołu Oświaty w K-Koźlu, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z powiatu K-Kozielskiego. Pani dyr. Maria Staliś powitała uczestników seminarium i oddała głos Panu Adamowi Buglowi, który  opowiedział jak powstał pomysł utworzenia profilu esportowego w szkole. Kamil " Hope" Tarka, trener, któy prowadzi zajęcia z grupą  uczniów z klasy I INF opowiadał o historii e-sportu w Polsce. Przeprowadził kilka ćwczeń, które uczą komunikacji w grupie, uczenia strategii, taktyki, czyli tych elementów, które są potrzebne e-sportowcom. Ważnym punktem seminarium było podpisanie umowy z firmą Logitech, która objęła patronat na klasą esportową. Firma przekazała szkole 15 zestawów profesjonalnych akcesoriów dla graczy ( myszki, słuchawki, klawiatury, podkładki). W drugiej części seminarium studenci Politechniki Opolskiej, ze Studenckiego Koła Naukowego Grupa. NET.PO zaprezentowali temat" Indie Game Development- wstęp dla każdego". Bardzo ciekawą prezentację " Komputer jak narkotyk"skierowaną zwłaszcza do młodych ludzi przestawił p. Robet Warzecha, psycholog kliniczny z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w K-Koźlu. Zwrócił uwagę na zagrożenia związane z uzależeniem się od komputera, jak uchronić się przed tym.
Imprezami towarzyszącymi były warsztaty " Podstawy game developmentu w Unity 3D" dla gimnazjalistów prowadzone przez studentów informatyki Politechniki Opolskiej oraz mecz pokazowy drużyna ZSTiO kontra drużyna gimnzajalistów. Mecz na żywo komentował Michał Wieczorek z kl. I INF. Przebieg meczu nadzorował p. Kamil Tarka, gimnzajalistów wspierał Jarek " phz"Kałwa 
Słowa podziękowania i uznania należą się  uczniom klasy I INF, kl. II INF, obsłudze radiowęzła oraz nauczycielom pp. W. Świdrowi, A. Buglowi, J. Ramsowi, I. Lewandowskiej, E. Olszowskiej, B. Oleśnej, P. Skuzie, E. Baron za b. dobre przygotowanie tegorocznego seminarium.
MS 


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian