Coś na wakacje :)

 Kędzierzyn-Koźle to miasto gdzie można nieżle wypocząć na wakacjach po trudach roku szkolnego.

Uczniowie klasy I Mch wraz z wychowawcą Katarzyną Balicką mogli się o tym przekonać odwiedzając  miejsca wypoczynku i obiekty sportowo-rekreacyjne naszego miasta. W ramach fakultetu z wychowania fizycznego spacerując po Trasach Turystycznych CityWalk zwiedzaliśmy zabytki i poznaliśmy walory przyrodnicze naszego miasta m.in. Park zabytkowy i obóz jeniecki w Sławięcicach, planty miejskie, basztę i podzamcze w Koźlu. Odwiedziliśmy Infiniti- Fitness Club, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach CrossFitu przeprowadzonych przez instruktora p. Tymoteusza. Duże wrażenie zrobiła siłownia wyposażona w sprzęt aerobowy i siłowy oraz ścianki wspinaczkowe, atrakcyjna była również gra w squasha. Na kręgieli w hali Widowiskowo-Sportowej Azoty został przeprowadzony turniej klasowy gdzie emocji nie brakowało.

W czerwcu pojechaliśmy wraz z  opiekunem p. Witosławem Iwanejko na wycieczkę rowerowo-kajakową na akwen Dębowa. Pomimo pochmurnej pogody pływaliśmy w jeziorze, graliśmy w p. siatkową plażową, oraz pływaliśmy kajakami. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa na wodzie każdemu uczestnikowi dobrano sprzęt pływający i ratunkowy. Pływając po jeziorze i podziwiając faunę i florę Dębowej uznaliśmy, że jest to doskonałe miejsce do wypoczynku nad wodą, uprawiania sportów wodnych i wędkowania.

Katarzyna Balicka
 


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian