Z wizytą w firmie GALMET

 Dnia 15 czerwca  grupa uczniów z klasy II o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wraz z opiekunami panem Adamem Walą i panią Małgorzatą Nawrat-Golly  udała się na wycieczkę przedmiotową  do firmy Galmet, mieszczącej się w Głubczycach.

Na początku wizyty,  uczniowie zostali zapoznani z historią oraz ofertą firmy, która powstała w 1982 roku , kiedy to Stanisław Galara założył w swoim garażu mały zakład rzemieślniczy, produkujący wodne grzejniki centralnego ogrzewania, bojlery i ogrzewacze wody. Poprzez kolejne lata  rozwijał się i stale poszerzał swój asortyment, by dziś stać się jedną z najdynamiczniej rozwijających sie firm branży techniki grzewczej, w której zatrudnionych jest około 700 osób, a produkcja odbywa się
w halach o powierzchni 25.000m2.

Następnie specjalnie wyznaczeni pracownicy oprowadzili grupę po poszczególnych halach produkcyjnych, opowiadając o powstających tam odpowiednio ogrzewaczach wody, kotłach c.o., pompach ciepła oraz systemach słonecznych, co chyba najbardziej zainteresowało naszych uczniów.

Na zakończenie wizyty, przy ciastku i herbacie, uczniowie mieli szansę spotkania z prezesem firmy i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wszyscy wyjechali z firmy Galmet bardzo zadowoleni oraz pod dużym wrażeniem organizacji pracy.

Firma Galmet objęła patronatem kierunek technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w naszej szkole.

 


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian