Pierwsza w Polsce klasa e-sportowa

"Na świecie szkoły o profilu esportowym to całkiem normalna rzecz. W Polsce na takie projekty patrzy się, jak na zjawisko co najmniej dziwne. Jednak to, co dla wielu osób w Polsce było tylko marzeniem dzisiaj zaczyna nabierać realnych kształtów. Oto w naszym kraju powstaje pierwsze technikum o profilu esportowym!" - tak rozpoczyna się artykuł w serwisie Allplay.pl.

Od niedzieli o naszej szkole piszą największe e-sportowe redakcje w Polsce. Wszystko to wiąże się z pomysłem utworzenia klasy w zawodzie technik informatyk z rozszerzeniem esport / tworzenie gier, gdzie tematyka części zajęć lekcyjnych zostanie przesunięta w kierunku treningów z profesjonalnym wsparciem i przygotowania sprzętu. Dodatkowo na zajęciach poruszane będą tematy związane z obsługą wybranych silników gier (Unity 3D/Unreal Engine i innych) i tworzeniem gier z wykorzystaniem w/w. Niezależnie od kariery zawodniczej uczniowie otrzymają tytuł zawodowy: technik informatyk.

Zakładamy, że w oparciu o utworzoną klasę uda się utworzyć trzy 5-osobowe drużyny e-sportowe: "turniejową" oraz dwie drużyny rezerwy. Nabór oraz roszady w drużynach będą przeprowadzane na bieżąco przy uwzględnieniu aktualnej dyspozycji uczniów.

W prowadzeniu kierunku wykorzystamy pomoc profesjonalnych organizacji e-sportowych, które wyraziły zainteresowanie współpracą i zadeklarowały wsparcie.

Wszystkich zainteresowanych współpracą lub kierunkiem zapraszamy do kontaktu ze szkołą za pośrednictwem e-maila: esport@zstio.net. (Ze względu na bardzo duże zainteresowanie utworzyliśmy specjalnego maila poświęconego wyłącznie temu kierunkowi).

UWAGA! Jeśli chcesz napisać artykuł o klasie esportowej, skomentować ją na swoim blogu czy też vlogu - prześlij na e-mail esport@zstio.net swoje pytania. Chętnie wyjaśnimy wszystkie szczegóły :)


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian