Tydzień Nauk Ścisłych w ZSTiO

 W  poniedziałek uczniowie próbowali swoich sił w turniejach i konkursach matematycznych.

·         Uczniowie pasjonujący się sudoku przystąpili do konkursu. Najlepszy

w rozwiązywaniu „piekielnie trudnego” sudoku okazał się Mateusz Sz. z klasy I Mch

i otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku, tytuł Szkolnego Wicemistrza Sudoku wywalczył Łukasz S. z klasy I Mch, a miejsce III przypadło w udziale Kamilowi S. z klasy III Mch.

·         Miłośnicy ludolfiny obejrzeli prezentację multimedialną o liczbie π, a następnie przystąpili do konkursu wierszo-pi-sów. W pamięciowym maratonie zwyciężył Patryk N. z klasy I El (223 cyfry po przecinku), II miejsce zajął Igor B. z klasy III ME ( 142 cyfry), a III miejsce na podium przypadło Markowi J. z klasy II IEO ( 72 cyfry).

·         W Quizie „Gram i zdam!” udział wzięli uczniowie klas trzecich i czwartych rywalizując między sobą w dwu i  trzyosobowych zespołach. Zwycięska okazała się drużyna

z klasy IV Inf w składzie: Grzegorz L. i Adam W., a II miejsce zajęli przedstawiciele klasy III ME: Andrzej B., Łukasz Ł. oraz Michał P.

·         Uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w rozgrywkach drużynowych

w Turnieju Logicznego Myślenia. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z klasy I Mch w składzie: Rafał W., Tomasz N., Michał M., II miejsce zajęły ex aequo klasy I El ( Michał Z., Michał Cz., Jan F.) oraz II IEO ( Bartek Cz., Marek J., Michał Ś.).

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w wykonywanie zadań oraz pomogli w organizacji, serdecznie dziękujemy.

Grażyna Bogucka-Zbroniec


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian