Wizyta gości z Politechniki Opolskiej

W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły ( Marii Skłodowskiej - Curie) gościliśmy w naszej szkole pracowników naukowych i doktorantów z  Politechniki Opolskiej. Uczniowie z klas mechatronicznych dowiedzieli się o kierunkach kształcenia na Wydziale Mechanicznym oraz na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PO. Głównym punktem spotkania było zaproszenie uczniów i nauczycieli naszej szkoły do współpracy przy budowie łazika marsjańskiego i wystartowaniu w międzynarodowym konkursie. Panowie dr inż. Sebastian Brol oraz dr inż. Wacław Hepner z wydz. mechanicznego przedstawili  tematy dot. zmian w motoryzacji " Nowoczesne samochody", " Od lampy naftowej do wtrysku bezpośredniego". z kolei doktoranci p. Paweł Mróz, Rafał Czok i p. Agnieszka Szegda zaprezentowali swój autorski projekt - robot jeżdżący o nazwie Kameleon. Natomiast dr hab inż. Mirosław Szmajda omówił zasady współpracy ZSTiO z Politechniką Opolską przy realizacji wspólnego projektu- budowy łazika  marsjańskiego. Na zakończenie uczniowie Rafał Kajzar z kl. III t. mechatronik i Krzysztof Trybuła z kl. IV t. mechatronik  pokazali skonstruowane przez siebie roboty. 
MSCopyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian