Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2014

Tegoroczne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej tradycyjnie odbyły się 14 października w sali gimnastycznej naszej szkoły,  zamienionej na ten dzień w krainę baśni. Raz byliśmy w Domu Śnieżki, później w strasznym lesie i chatce Krasnoludków.

Oj działo się , działo…

Dramatyczne losy niezwykle  urodziwej  Królewny Śnieżki ( Tomek Hajdo, II IEO) zostały opowiedziane w chwytający za serce sposób przez przedwcześnie postarzałego Dziadka ( Kacper Marczewski, II El) zasłuchanemu Wnuczkowi ( Mikołaj Dzumek, II IEO)…Im mniej powiemy o warunkach, w jakich dziecko było przewożone tym lepiej, wszelkie standardy bezpieczeństwa wołały o pomstę do nieba!

Tragizm postaci Śnieżki został wymownie spleciony z losami jej Ojca ( Piotr Górecki, II EL) oraz pięknej acz perfidnej i niebezpiecznej Macochy (Patryk Rogucki, II EL). Nie zawiodły jednak  Krasnoludki ( Marcin Adamiec, II IEO,  Piotr Petryszyn i Patryk Wiszowaty, II EL), otaczając  Uroczą Dziewczynę opieką  i dostarczając  jej wiele radości w smutnym, sierocym życiu…Z kręgów dobrze poinformowanych wiemy,  że Śnieżka ma się dobrze i żyje długo i szczęśliwie.. ale to niestety ( lub na szczęście)  cenzura owiała mrokiem  tajemnicy ;-)

Aby pomóc wczuć się w bajkę przedstawienie odbywało się w wersji HD i 4D….o co zadbał Grzegorz Cholewiński (II IEO) , naczelny dźwiękowiec imprezy. Wspomagał go oczywiście radiowęzeł szkolny.

Cała impreza miała też aspekt poważniejszy- uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Sztandaru Szkoły oraz prowadzącej rotę Pani Dyrektor Marii Staliś i tym samym zostali przyjęci do społeczności szkolnej…może jeszcze nie całkiem, bo kropkę nad „i” postawimy dopiero po tzw. ”otrzęsinach” , ale to już wkrótce….;-))

Pani Dyrektor Maria Staliś w imieniu firmy Jockey Plastik uhonorowała najlepszych uczniów z klas mechatronicznych  wręczając im  listy gratulacyjne. Byli to:  z klasy IV mechatronicznej -Marcin Piędzioch, Rafał Przybyła i Krzysztof Trybuła, z klasy III – Rafał Kajzar , Michał Płachta i Andrzej Beer oraz z klasy II – Dawid Kloc, Rafał Piśniak i Mateusz Kalisz. Gratulacje!

Uczniowie nie byli gorsi i kusili nauczycieli na wzór Matki Ewy jabłkami, licząc , że ich serca wybaczą młodzieńcze wpadki i niedociągnięcia młodzieży…na dodatek wydatnie wsparli też walkę z embargiem na te owoce;-))

 Obchody popularnego „ Dnia Nauczyciela”  zorganizowały  klasy  II elektryczna i II IEO, imprezę prowadzili Kacper Marczewski i Grzegorz Cholewiński a opiekunki Beata Oleśna i Małgorzata  Nawrat-Golly bawiły się świetnie przygotowując całość na równi z uczniami.

Napisała - B.O.

 


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian