Święta uratowane !!

  Mikołajki 2018 klasa II mechatroniczna świętowała w kinie Helios.

 Wybór filmu okazał się wyjątkowo trafny. Opowiadana historia trzymała w napięciu od pierwszej sceny, dodatkowym atutem była rymowana narracja potęgująca wrażenie wyjątkowości przytaczanych wydarzeń. Ponadczasowy wydźwięk filmu pozwala wierzyć w dobro tkwiące w każdym z nas, które ożywia się w konfrontacji z magicznym czasem świąt Bożego Narodzenia.

W kulminacyjnym momencie dobro zwycięża zło, nowy początek pozwala na nawrócenie się zbłąkanych dusz a nadzieja rozświetla mroki codzienności

Film ma w sobie nie tylko walory ponadczasowej hiperboli ale również może służyć jako doskonałe uzupełnienie materiału przerabianego na lekcjach.

Możemy zaobserwować działanie systemów mechatronicznych w saniach Grincha  takie jak:

·         ABS – Anti-Lock Braking System

·         ESP- Electronic Stability Program

·         BAS- Brake AAssist System

·         asystent utrzymania pasa ruchu – Lane Assist

·         asystent ziany pasa ruchu – Side Assist

Co więcej przybliżone zostały mechatroniczne rozwiązania zastosowane w inteligentnej grocie Grincha, sprawiające, że miejsce zamieszkania wyżej wymienionego jest nieomal w pełni zautomatyzowane. Konstrukcje mechaniczne i hydrauliczne też miały swoje wizualne odzwierciedlenie.

Realioznawstwo dotyczące obchodów świąt w krajach anglojęzycznych dostarczyło bogatych przykładów wyjaśniających między innym znaczenie słowa christmas carol (kolęda) – pieśń śpiewana przez ludzi stojących w kręgu.

Nasza obecność w sali kinowej drastycznie podwyższała średnią wieku...jednak obecnemu tam Panu w Czerwonym Kostiumie to nie przeszkadzało.

Polecamy film wszystkim, którzy lubią łączyć dobrą zabawę z wiedzą techniczną.

Film Grinch, 2018

B.O.


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian