Powiatowa Gra Terenowa

 W piątek 21.09.2018 nasza szkoła organizowała w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości powiatową rowerową grę terenową "dla Niepodległej". Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, które reprezentowały wszystkie szkoły średnie, dla których organem prowadzącym jest powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Punktualnie o godz. 10:15 odbyła się odprawa uczestników na Rynku w Koźlu. Następnie rajd otworzyli Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józef Gisman, kierownik wydziału oświaty Aurelia Stępień oraz dyrektor ZSTiO Maria Staliś. Po wspólnym zdjęciu, wszyscy uczestnicy przystąpili do rozwiązania pierwszego zadania. Następne zadania czekały na uczestników przy Pomniku Powstańców Śląskich na Pogorzelcu, przy tablicy upamiętniające walki podczas III powstania śląskiego na kędzierzyńskim dworcu PKP, przy Hali Sportowej Śródmieście oraz przy obelisku upamiętniającym obóz jeniecki w Azotach.
Wszystkie zadania dotyczyły historii Polski i związane były z miejscami, które odwiedziły drużyny.
Grę terenową zakończyła żywa lekcja historii, którą wygłosiła pani Starosta Małgorzata Tudaj. 
Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, drobne upominki i dyplomy, a trzy najlepsze drużyny puchary.
Rywalizację wygrała drużyna I LO, kolejno uplasowały się drużyny Zespołu Szkół Nr 3 ze Sławięcic, Zespołu Szkół Nr 1, II LO i nasza gościnna ekipa ZSTiO.
Gra nie mogłaby się odbyć, gdyby organizatora nie wsparła klasa III MCH oraz nauczyciele: Krystyna Świder, Danuta Łuczak, Katarzyna Balicka, Beata Oleśna i Ewelina Olszowska oraz pani Joanna Rogucka.

W tym miejscu chcemy jeszcze raz Wam podziękować :).
Trasą, zadaniami zadaniami i organizacją zajęli się pani dyrektor Maria Staliś i nauczyciel historii Ireneusz Podedworny.

IP


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian