Zajęcia rekreacyjno-sportowe z Okazji Dnia Dziecka w ZSTiO

 

Dnia 7.06.2018 w ramach obchodów Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego i Ochotniczym Hufcem Pracy przygotowali szereg atrakcji rekreacyjno-sportowych. Rozpoczęliśmy Dzień od Biegu po Zdrowie na dystansie 1400 metrów. Podziękowania dla pana R. Wencla za profesjonalne przygotowanie trasy. W biegu wzięło udział 25 uczestników a najszybszymi okazali się: Mateusz Kopeć (5:05,75), Daniel Dudek (5:06,20) oraz Daniel Poremba (5:21,56).

Na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki w piłkę nożną halową, w których wzięło udział 10 drużyn. Mecze były bardzo wyrównane a zwyciężyła reprezentacja I Mch w składzie: Maibaun, Majnusz, Tomeczek i Poremba. Drugie miejsce przypadło I op (Ciechanowicz, Gołąb, Gaszi i Urbaniak) a trzecim miejscem musieli się zadowolić chłopcy z klasy III IEO (Rasiński, Matusiewicz, Szocik, Wróbel).

Na terenach zielonych obok sali gimnastycznej odbywał się piknik i rozbrzmiewała muzyka. W tych pięknych okolicznościach przyrody odbył się konkurs w wyciskaniu sztangi o ciężarze 30 kg leżąc jak najwięcej ilość razy. W konkursie wygrał Jakub Dumański 102 powtórzenia, drugi był Bartosz Konieczny 89 powtórzen a trzecie miejsce zajął Mateusz Fabiański 86 powtórzeń. Rekord szkoły w dalszym ciągu nie pobity 147 powtórzeń ustanowiony prze Michała Welke.

W sali numer 5 odbył się konkurs na zdrowe potrawy, których każdy mógł spróbować. Oceniano również plakaty (przygotowane wcześniej przez uczniów klas pierwszych) na temat zagrożeń dla zdrowego stylu życia. Jury w składzie: p. Beata Oleśna, p. Ewelina Olszowska oraz reprezentant samorządu Bartosz Borowiak wyłonili następujących zwycięzców:

W wyniku rywalizacji w  konkursie na zdrową potrawę zwyciężyli:

1. Bartosz Skibicki z klasy I INF

2. Oskar Barcz z klasy III Inf, Rafał Bieniarz z klasy II IEO

3.  Wiktoria Dominiak i Dominika Kansy z klasy II IEO

Wyróżnienie: Sara Dudek z klasy I Mch

W konkursie na hasło promujące bezpieczne zachowanie i zaprojektowanie plakatu zwyciężyli następujący uczniowie:

Jakub Janczak, Bartosz Konieczny, Szymon Tomeczek z klasy I Mch

Mateusz Nikel z klasy I Inf

Łukasz Utnik z klasy I Mch

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

W Sali nr 19 odbył się również turniej szachowy. Po emocjonującej końcówce wygrał go Jan Bury z klasy II Mch. Z każdą kolejną rundą emocje wzrastały, choć lider pozostawał bez zmian. Jan Bury nie przegrał bowiem żadnego meczu, a w ostatnim uzyskał remis. W związku z powyższym, z liczbą 4,5 punktów zajął I miejsce. Drugim wynikiem może pochwalić się Karol Wilk z klasy I Mch, który zdobył 4 punkty. Vicelider uległ tylko mistrzowi, z którym zmierzył się w drugiej turze. Brąz wywalczył Kamil Biesiada z klasy II IEO, w pasjonującej końcówce ratując remis, który zapewnił mu miejsce na podium. Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i pasjonującej walki w turnieju szachowym, a od września zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rozgrywek w Lidze Szachowej. Turniej prowadził i sędziował p. Bartosz Tracz.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach i pomagali w ich przeprowadzeniu a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nagrody ufundowali: Ochotniczy Hufiec Pracy, Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego.


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian