Matematyka w Tygodniu Nauk Ścisłych

W  poniedziałek 26 marca br. uczniowie pasjonujący się sudoku przystąpili do konkursu. Najlepszy okazał się Łukasz Skoroszewski z klasy 4 Mch i otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku. Równocześnie miłośnicy ludolfiny wzięli udział w konkursie wierszo- π -sów. W pamięciowym maratonie zwyciężył Piotr Spleśniały z klasy 1 op -61 cyfr po przecinku (niestety nie pobił rekordu szkoły -223 cyfry), a II miejsce zajął Piotr Jesionowski z klasy 3 Inf ( 36 cyfr). Konkurs "Kędzierzyn-Koźle w liczbach" cieszył się dużym powodzeniem. Swoje prace uczniowie dostarczali w postaci plakatów i prezentacji multimedialnych, ostatnia prezentacja dotarła na maila o 2 w nocy:) I miejsce na podium zajął Oskar Barcz z 3 Inf, II miejsce- Karolina Solak z 1 op, III miejsce przypadło Oskarowi Góreckiemu z 2 ope, a IV - Weronice Solak z  1 op. Na zakończenie uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną "Fantastyczna podróż od micro do makrokosmosu"- potęgi 10 oraz nagrodzoną prezentację konkursową "Kędzierzyn-Koźle w liczbach", którą przedstawił jej autor Oskar Barcz. Pozostałe prace można oglądać w holu budynku A.

Zwycięzcy w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody, które sfinansowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w wykonywanie zadań:)

Turniej logicznego myślenia odbędzie się po feriach świątecznych w czwartek 5 kwietnia.