Wojtek Rafa w finale ogólnopolskiego Olimpiady Solidarności

 

W czwartek 15.03.2017 uczniowie Wojtek Rafa z klasy III MCH i Aleksander Wojtaszek z klasy III EEO reprezentowali nas na finale wojewódzkim Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii. 

Wojtek Rafa zajął III miejsce w województwie opolskim i będzie reprezentował naszą szkołę i województwo opolskie w ścisłym finale Olimpiady Solidarności, tworząc razem z koleżanką i kolegą drużynę naszego województwa.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii jest ogólnopolskim konkursem historycznym adresowanym do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych i trzecich klas technikum. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.

W części finałowej zmierzy się 16 trzyosobowych zespołów. W kwietniu przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zaproszone zostaną na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska – Miasta Wolności i Solidarności. Finał piątej edycji konkursu odbędzie się w czerwcu 2018  r. w Katowicach. 

Całej trójce reprezentantów (w tym Wojtkowi) naszego województwa gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach. :)

IP


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian