Naleśnikowe ostatki w ZSTiO ;)

 

Naleśnikowe ostatki w ZSTiO ;-)

W Polsce obchodzimy Tłusty Czwartek okraszony pączkami, faworkami i chrustami a w krajach anglojęzycznych koniec karnawału wieńczy Shrove Tuesday znany również jako Pancake Day...

Dzień Naleśnika ;-) zagościł w tym roku na lekcji języka angielskiego w ZSTiO. Uczniowie klasy II IEo zechcieli pobawić się w produkcję naleśników oraz, jak angielski zwyczaj każe, podrzucać je i łapać na patelnię.

Przygotowane według tajemnych receptur ciasto z olbrzymią smażył i podrzucał niejaki Don Marko, chef i naleśnikowy akrobata w jednym.

Mistrz, skupiony i stymulowany kojącą muzyką, wprawnie manewrował patelnią, reszta ekipy równie sprawnie wypełniała placuszki naleśnikowe nadzieniem ( wieść niesie, że najlepsze było z kremem i bananem) i jeszcze sprawniej konsumowała pychotki.

Ortodoksyjni pączkożercy odmówili udziału w zabawie jednak, pozostając wierni tradycji stricte polskiej, jednak ich twarze, schowane w ramionach , zdradzały pewien niepokój egzystencjalny na widok objadających się kolegów. Smakowite zapachy roznoszące się po klasie niezależnie od woli obecnych, wywoływały cichutkie burczenie w brzuchu..

Dziękuję grupie przygotowującej naleśnikowe pychotki za pomysłowość i dobrą zabawę..;-)

Karnawał w roku 2018 uznajemy za zakończony :-))

Beata Oleśna


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian