Światowy Tydzień Przedsiębiorczosci 2017 juz za nami...

 

 

W dniach od 13 do 19 listopada miała miejsce 10 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Kędzierzyńsko – Kozielski Park Przemysłowy był organizatorem szeregu wydarzeń, w których brali udział także uczniowie naszej szkoły.

 

14 listopada grupa uczniów z kl. II IEO uczestniczyła w wydarzeniu pt. „Przedsiębiorczość bez granic”. Celem panelu było znalezienie odpowiedzi na pytanie jak radzić sobie ze słabościami i mimo przeszkód fizycznych lub psychicznych realizować swoje cele.  W spotkaniu wzięły udział osoby niepełnosprawne, ludzie biznesu, samorządowcy, młodzież. Gościem specjalnym była Tatiana Mindewicz- Puacz , która wystąpiła z wykładem pt. „ Jak sprawić by świat dla nas oszalał… czyli jak uwierzyć w siebie i pozwolić innym zrobić to samo”.

 

15 listopada 10 uczniów z klasy IV EL oraz  II IEO wzięło udział w Dniu Młodzieży. Dla uczestników przygotowano 2 spotkania z Gośćmi specjalnymi:

 

- Tatiana Mindewicz – Puacz ( trener, doradca zawodowy w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej) miała wykład pt. „ Gdzie widzę siebie za 10 lat?... czyli jak zamieniam marzenia w cele”.

 

- Kamil Bolek ( Dyrektor Marketingu LifeTube Group Sp. z o.o.) przybliżył temat „Świat youtuberów i influencer marketingu – jak zdobyć wymarzony szczyt?”

 

W przerwie rozstrzygnięto Konkurs dla szkół średnich „Najlepszy pomysł biznesowy na skuteczne wprowadzenie na rynek nowego produktu lub usługi”.  Uczeń naszej szkoły, Rafał Bieniasz z kl. II IEO zajął w nim   III miejsce . Gratulujemy !!!

 

16 listopada  3 uczniów z kl. 3 Mch uczestniczyło w warsztatach rozwojowych  z doradcą zawodowym szukając odpowiedzi na pytanie „ Czy można zarobić i się nie narobić?”.  Armin, Bartek i Michał już to wiedzą!  W tym samym czasie klasa II Mch wzięła udział w wizycie studyjnej w firmie Mostostal ZABRZE Realizacje Przemysłowe S.A. Kędzierzyn-Koźle.

 

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 wyłonieni zostali zwycięzcy II edycji Konkursu „Forum Młodych Innowatorów”, w którym uczeń kl. IV Mch Gabriel Mainka zajął II miejsce za pracę „ Zintegrowany System Automatyzacji – Robot MERO S3”. Gratulujemy !!!

 

ŚTP jak co roku poruszył kompleksowo tematykę ważną dla każdego z nas. Uczniowie, którzy brali udział w proponowanych wydarzeniach z pewnością doświadczyli wielu dobrych emocji i znaleźli nowe inspiracji do działania.

AP

Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian