Salon Maturzystów 2017

 

 

Salon Maturzystów 2017

 

19 września 2017 roku młodzież klas maturalnych, w tym roku klasy IV El,

 

IV Inf, IV Mch, odwiedziła opolski „Salon Maturzystów” Perspektywy 2017 zorganizowany w siedzibie Politechniki Opolskiej.

 

            W ramach Salonu uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, na których uzyskali wiele cennych porad i informacji na tematy związane z egzaminami maturalnymi. Ponadto maturzyści odwiedzili stoiska wybranych uczelni, które prezentowały swoją ofertę na Salonie – była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, kierunkami studiów i warunkami studiowania.Wiedzę młodzieży na temat poszczególnych wydziałów czy kierunków wzbogaciły materiały informacyjne, tj. ulotki, broszury oraz bezpłatny Informator dla Maturzystów 2018. Mogą w nim znaleźć m.in. wszystko o egzaminie maturalnym, ofercie i zasadach przyjęć na wszystkie polskie uczelnie na rok akademicki 2018/19 oraz pierwszych krokach na studiach. Dużą popularnością cieszyło się stoisko OKE, na którym zainteresowani zaopatrzyli się w arkusze maturalne ze wszystkich przedmiotów. Pozyskane informacje z pewnością pomogą maturzystom w trakcie egzaminów i przy podejmowaniu decyzji  o dalszym kierunku kształcenia.

 

            Uczniom towarzyszyli wychowawcy klas : Panie Katarzyna Balicka, Danuta Łuczak, Pan Radosław Gorski oraz organizatorka wyjazdu Grażyna Bogucka-Zbroniec.

 

Trzymamy kciuki za przyszłych maturzystów!


G.B.


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian