Wojtek Rafa finalistą etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Wojciech Rafa z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach zostal finalistą XLIII edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B ( Wynalazczość). Zawody centralne rozegrane zostały w dn. 2-4 czerwca 2017 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Podczas trzydniowych zmagań uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością prawa patentowego, wykazać się wiedzą z zakresu historii wynalazczości oraz umieć zastosować przepisy prawa patentowego w praktyce. 
Wojtek jest uczniem klasy II t. mechatronik w ZSTiO. Razem z Patrycją Surmiak i Szymonem Kabsą z ZS nr 3 w Sławięcicach tworzyli drużynę, która reprezentowała woj. opolskie podczas finału olimpiady. 
Tytuł finalisty oznacza, że uczniowie są zwolnieni z części pisemnych poszczególnych kwalifikacji w swoich zawodach i otrzymują 100 % punktów.

Opiekunem merytorycznym Wojtka była p. mgr inż. Eliza Baron. Podczas zawodów w Ostrowcu opiekunem byłą p. mgr Irena Lewandowska.
Dla uczestników etapu centralnego, gospodarze Olimpiady przygotowali również program turystyczny. Finaliści wraz z opiekunami zwiedzili Polską Fabrykę Portelany w Ćmielowie, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki oraz Bałtowski Jura Park.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!  


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian