K-K Tournament -reminiscencje

 I Turniej e-sportowy „K- K  TOURNAMENT”

 13 i 14 maja 2017 r.  kozielski  DK „ Twierdza” opanowali gracze komputerowi z całego kraju. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zorganizował tam finały I ogólnopolskiego turnieju e- sportowego K- K Tournament w Counter  Strike’a i w League of Legends. 

Rozgrywki on-line w sieci wyłoniły 8 zespołów ( po 5 zawodników ), które zmierzyły się ze sobą w fazie finałowej. 4 drużyny w sobotę w Counter Strike’a i 4 drużyny w niedzielę w League of Legends .  Na zawody zjechali zawodnicy m.in. z woj. małopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego  i z K- Koźla. Wśród  zespołów znalazły się drużyny, które uprawiają e-sport pół profesjonalnie we własnych salach gamingowych.

Miłośnicy gier e-sportowych, siedząc na widowni, obserwowali rywalizację między drużynami, mecze komentowane były na żywo  i w Internecie na  streamie a emocje towarzyszyły zarówno zawodnikom jak  i publiczności.

W CS: GO dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzców. Puchar i nagrody powędrowały do drużyny za_ zero KAPPA z Tarnowa, która pokonała zawodników  ze Świdnicy ( Dream Makers).

W niedzielnym finale w LoL’a  zwyciężyli zawodnicy z  drużyny OveRall ( młodzi ludzi tworzący tę drużynę  przyjechali z Wrocławia, Lublina, Kielc), którzy pokonali zespół  Team Throw z K- Koźla.

 Organizatorami turnieju byli uczniowie z klas I INF, II INF, III INF, II Mch oraz Wiesław Świder, Adam Bugiel i Przemysław Skuza- nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w K- Koźlu. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w K- Koźlu oraz sponsorzy.

Warto podkreślić, że te dwudniowe zmagania poprzedziły tygodnie przygotowań, spotkań, testowania sprzętu, tak by sprawy organizacyjne, techniczne były dopięte na ostatni guzik. Podczas wręczania nagród zawodnicy podziękowali  organizatorom z ZSTiO za bardzo dobrą organizację i wyrazili chęć wzięcia udziału w następnej edycji K- K Tournament.
MS

MS


Copyright © 2007-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Programiści: Rams Kamil, Wawrzyniak Sebastian